Испания и Англия в спор за европейския връх

Фаворитите стигнаха с лекота до финала на младежкото първенство

Испания - Англия е финалът на европейското първенство по футбол за младежи до 21 години! Двата фаворита стигнаха до спора за трофея с убедителни победи.

"Ла Фурия" разби с 5:1 приятната изненада Украйна в полуфиналите. Иберийците първи допуснаха гол - в 13' Артьом Бондаренко вкара след страхотен пробив и подаване на Михайло Мудрик. Испанците обаче не изпуснаха контрола оттам нататък и пометоха съперника с попадения на Абел Руис (17'), Ойхан Сансет (24'), Антонио Бланко (54'), Аймар Орос (68') и Серхио Гомес (78').

В другия мач днес Англия се наложи с 3:0 над Израел. Морган Гибс-Уайт изпусна дузпа за "Трите лъва" в 17', но се реваншира, откривайки резултата малко преди почивката.

През втората част точни за тима на Лий Карсли бяха още Коул Палмър в 63' и влезлият като резерва Камерън Арчър в последната минута.

Финалът ще бъде девети за Испания и четвърти за Англия. "Ла Роха" преследва рекорден шести триумф на това ниво след 1986, 1998, 2011, 2013 и 2019 г., докато за островитяните той би бил трети след тези през 1982 и 1984 г.

Битката за златните медали е насрочена за събота (8 юли) и ще се проведе на Аджаребет Арена в Батуми (Грузия).