Ювентус зарадва Интер с издънка у дома (ВИДЕО)

Удинезе нанесе на „бианконерите“ първа загуба в Торино за сезона

Сензационна издънка на Ювентус в Серия "А"! Преследвачът зарадва лидера Интер, след като загуби с 0:1 от гостуващия Удинезе в мач от 24-ия кръг.

Поражението е първо за "бианконерите" у дома от началото на сезона и оставя тима на Масимилиано Алегри на 7 точки от водача Интер. "Нерадзурите" - действащи шампиони на страната, са с двубой по-малко.

Тази вечер "фриуланите" поведоха в 25', когато Алекс Сандро блокира удар на Томас Кристенсен, но топката попадна в Лаутаро Джанети и той преодоля вратаря Войчех Шчесни.

Само 4 минути по-късно Аркадиуш Милик пропусна да изравни, след като беше изведен от Андреа Камбиазо. В края на първата част полският нападател бе спрян отлично от младия страж на гостите Мадукс Окойе.

След почивката Ювентус усили натиска и в 59' Милик този път реализира. Голът обаче не беше зачетен, тъй като топката напусна очертанията на терена при центрирането.

"Старата госпожа" опита всичко, но Удинезе удържа и се отдалечи от зоната на изпадащите. Отборът на Габриеле Чофи излезе 15-и с актив от 22 точки - 3 повече от 18-ия Верона.

В следващия кръг Удинезе приема пряк конкурент в битката за оцеляване - Каляри, докато Ювентус гостува на Верона.