Какъв мач! 10 смели "топчии" не удържаха силен Холанд и компания

Равенство в дербито в Англия

Не мач, а спектакъл си спретнаха Манчестър Сити и Арсенал в английската Висша лига! Срещата под дъжда на "Етихад" завърши 2:2, като изравнителното попадение за "гражданите" падна в 7-ата минута на добавеното време.

Именно двата тима бяха сред претендентите за титлата в последните сезони, така че очакванията за оспорван мач се сбъднаха!

Още в 9-ата минута очакваният голмайстор на Сити - Арлинг Холанд, откри резултата след страхотен пас на Савиньо и закъсняла реакция на защитниците на Арсенал.

В 22-ата минута равенството бе възстановено. Шут от далеч на новото попълнение на лондончани - Рикардо Калафиори прати топката в горния десен ъгъл на вратата.

В допълнителното време на първата част гостите дори осъществиха обрат чрез Габриел Магаляеш, който се оказа най-съобразителен и реализира в глава след ъглов удар.

Радостта на Арсенал обаче трая кратко, след като Леандро Тросар бе изгонен.

Все пак съотборниците му успяха да удържат цяло полувреме, като в края му просто се бранеха от непрестанните атаки на футболистите на Манчестър Сити.