Клоп: Най-доброто второ полувреме на Ливърпул (ФАКТФАЙЛ)

Не са печелили на "Етихад" от 8 години, отговори Гуардиола

Юрген Клоп остана доволен от играта на Ливърпул срещу Манчестър Сити (1:1).

"Невероятен мач. Бяхме малко прибързани в първите 10 минути, но Манчестър Сити игра както трябва. Но тогава дойде най-доброто второ полувреме на Ливърпул срещу Ман Сити.

Да, съперникът удари греда, но трябваше да вкараме 2-3 гола. Изключителен футбол. Еха!

Вярвам, че за първи път сме доказали на 100%. Ще се борим и ще видим докъде ще ни отведе.

Не помня Манчестър Сити да е страдал толкова много, колкото днес. Бяхме страхотни.

Добрата игра е майката на резултатите. Трябва да продължим да правим това, което правим", каза старши треньорът на Ливърпул.

"Започнахме мача много добре, но съперникът ни е невероятен отбор. Имахме своите моменти и те също. Не е лесно да се играе срещу тях.

Създадохме много положения. След това ни вкараха от дузпа и тогава започнаха мъките. Срещата се разви добре за феновете.

Знам колко е трудно да играеш на "Анфийлд". Трудно е и на "Етихад", Ливърпул не са печелили там от 8 години. Доказахме, че и двата отбора са истински бойци.

Предстоят още 10 мача, много може да се случи", каза Гуардиола в интервю за Sky Sports.

ФАКТФАЙЛ
* Манчестър Сити няма загуба повече от три месеца. За последно "гражданите" загубиха на 6 декември – от Астън Вила (0:1). Оттогава те имат 18 победи и 3 равенства за първенство и ФА Къп, както и в Шампионската лига и Световното клубно първенство.

* На 16 март Ман Сити ще приеме Нюкасъл в турнира за ФА Къп.
* Ливърпул няма поражение в 8 поредни мача. "Червените" загубиха на 4 февруари – от Арсенал (1:3). Оттогава имат 7 победи и едно равенство.
* На 14 март мърсисайдци приемат Спарта Прага в Лига Европа.