Копа Америка: Аржентина е на 1/4-финал, изнесоха съдия на носилка

Лаутаро Мартинес герой за световните шампиони

Аржентина победи с 1:0 Чили във втория си мач от Група А на турнира Копа Америка. С победата пред над 81 000 зрители на „МетЛайф Стейдиъм“ в Ийст Ръдърфорд Меси и компания се класираха за 1/4-финалите.

Единственото попадение в срещата отбеляза голмайсторът на италианския шампион Интер Лаутаро Мартинес, който беше точен в 88'.

В последните секунди на срещата Меси отново подаде на Мартинес, но той не успя да се разпише за втори път.

Снимка: EFE

В последния кръг от групата световните шампиони ще се изправят срещу Перу, а Чили ще търси задължителна победа срещу Канада.

<p

"Кленовите листа" направиха огромна крачка към Топ 8, след като спечелиха с 1:0 срещу Перу на стадион "Чилдрънс Мърси Парк" в Канзас Сити. В 74' точен бе Джонатан Дейвид. Перу игра с човек по-малко на терена от 59'.

Мачът ще се запомни и с инцидент. Помощникът съдията на Гватемала Умберто Панджо колабира минути преди края на първото полувреме, след като получи топлинен удар. Температурата в Канзас надхвърляше 38 градуса при 60% влажност.

След няколкоминутна паника реферът дойде в съзнание и изнесен на носилка, а по-късно закаран в болница за изследвания. Той беше заменен от четвъртия рефер от Еквадор и мачът продължи нормално.