Корида с юноши втрещи Франция

Мачът срещу Полша до 18 г. беше прекратен, след като на терена останаха само 7 "петли"

В корида с 4 червени картона се превърна двубоят между юношите до 18 години на Франция и Полша. Главният рефер трябваше да прекрати срещата, след като младите "петли" останаха със 7 футболисти на терена.

Тринайсет минути преди края 16-годишният Дарнел Бийл най-напред влезе брутално в краката на съперник, след което го удари с глава. Той стана четвъртият изгонен французин.

Ситуацията предизвика огромен скандал между играчите и двата щаба. Селекционерът на Франция Бернар Диомед - бивше крило на "Ливърпул" и световен шампион през 1998 г. - не успя да овладее своите възпитаници. Всички червени картони им бяха показани след 55-ата минута.

"За някои от тези момчета вратата на националния отбор е затворена. Те трябва да проумеят, че нямат право на такова поведение", коментира специалистът пред France 3.

Франция се нуждаеше от задължителна победа, за да спечели турнира в Лимож. Тимът водеше с 2:1, преди да допуснат обрат до 2:3.