Коста Рика взе последната виза за мондиала

Тимът от Централна Америка победи Нова Зеландия

Коста Рика взе последната виза за световното първенство в Катар! Отборът от Централна Америка се класира за футболния мондиал след успех с 1:0 срещу първенеца на Океания - Нова Зеландия.

Междуконтиненталният плейоф се игра на ст. "Мохамед Абдула Хасан" в Обединените арабски емирства.

Единственото попадение за костариканците отбеляза Джоел Кембъл още в 3'. В края на първата част гол на Крис Ууд от съперника бе отменен след намеса на системата за видеоповторения (VAR) заради нарушение. Задачата на новозеландците се усложни през второто полувреме, когато Коста Барбарусес получи директен червен картон.

Така костариканците отиват в група 5 в Катар, където ще правят компания на Испания, Германия и Япония през ноември.

Това ще бъде пето участие за Коста Рика на световни финали. Най-доброто представяне на страната в мондиал остава четвъртфиналът в Бразилия през 2014 г.