Котешка прокоба тегне над Бразилия (ВИДЕО)

Ето защо „Селесао“ е в серия от издънки

Провал след провал за футболните национали на Бразилия. В края на миналата седмица "Селесао" отпадна в четвъртфиналите на Копа Америка, удължавайки серията си от издънки.

Това накара феновете да потърсят причината извън обичайните заподoзрени - селекционер и играчи. И те я намериха! Странната им теория гласи, че в основата на слабите резултати е... котешка прокоба.

Тя води началото си от брифинга на бразилците преди четвъртфинала с Хърватия на мондиала в Катар през 2022 г. Тогава служител на прес отдела им изхвърли грубо животинчето, което се бе настанило в близост до микрофоните. Журналистите не останаха впечатлени, а Винисиус Жуниор избухна в смях.

Сега обаче на никого в "Селесао" не е забавно! Бразилия загуби драматично четвъртфинала в Катар - допусна изравнителен гол в 117', преди да отпадне с дузпи.

Това беше първият тежък удар на котешката прокоба ("Канариня"). Последваха още 4.

През октомври миналата година Неймар получи най-кошмарната контузия - скъсани кръстна връзка и менискус на коляното, по време на мача с Уругвай, загубен с 0:2. Травмата го извади от строя до края сезона в Саудитска Арабия, където играе за шампиона Ал Хилал. Нападателят се надяваше да се възстанови навреме за Копа Америка, но не успя.

През миналата година под 20-годишните на Бразилия крачеха към световната титла. Разгром с 4:1 над Тунис в осминафиналите затвърди позицията им на фаворити. Първенството обаче завърши със сълзи за южноамериканците, които водеха с 2:1 в продълженията срещу Израел, но допуснаха сензационен обрат.