"Кралско" затъмнение: "Реал" с първа загуба в Испания от 8 май

"Райо Валекано" удари "белия балет" с 3:2

"Райо Валекано" нанесе първа поражение на "Реал" Мадрид през сезона в Ла Лига, след като в последна среща от 13-ия кръг го победи с 3:2. Европейските клубни шампиони вече са втори в класирането с 32 точки. Начело е "Барселона" с 34. И докато "Кралете" регистрираха втори пореден мач без победа, то играчите от столичния район Вайехас записаха трети пореден успех и с 21 точки са на 8-о място.

Носителят на "Златната топка" Карим Бензема отново не взе участие в мач на тима си, тъй като лекува контузия на бедрото и в негово отсъствие отборът изглеждаше доста неорганизиран.

За последно "Реал" загуби за първенство на 8 май.

Санти Комесаня изведе домакините напред в 5-ата минута. В 37-ата Лука Модрич изравни от дузпа, а в 41-ата Едер Милитао се разписа от корнер. Алваро Гарсия изравни в 44-ата.

През второто полувреме беше отсъдена дузпа за "Реал" за игра с ръка на Дани Карвахал. Тибо Куртоа спаси, но бе престъпил голлинията предсрочно, а 11-метровият удар бе пребит. Оскар Трехо успя да вкара от втория си опит.

„Знаехме какво да очакваме от съперника. Беше лоша вечер за нас, това е всичко. Трябваше да променим стратегията си, но не го направихме и платихме цената. Загубихме почти всички дуели. Липсва ни свежест, но това е нормално след толкова много мачове. Сега трябва да анализираме първия полусезон, да подчертаем доброто.

Ние сме в плейофите на Шампионската лига и се справяме добре в Ла Лига. Трябва да направим добър мач срещу "Кадис", да си починем и да се върнем отново на победния път“, каза след срещата селекционерът на "белия балет" Карло Анчелоти.