Ливърпул изхвърли Арсенал от ФА Къп

Късни голове в Лондон

Ливърпул изхвърли Арсенал от ФА Къп! Мърсисайдци се наложиха с 2:0 като гости в среща от третия кръг на турнира. "Червените" стигнаха до успеха в последните минути след автогол на Якуб Кивиор и попадение на Луис Диас.

Победата е четвърта за Ливърпул в последните пет визити на Емиратс Стейдиъм, като в тези мачове тимът на Юрген Клоп е отбелязал 11 гола и допуснал 3.

"Артилеристите" губят две поредни домакинства с 2 или повече гола разлика за първи път от месец май 2009 г. (1:3 от Манчестър Юнайтед и 1:4 от Арсенал).

Тази вечер Арсенал започна по-добре. Рийс Нелсън пропусна, след това Кай Хаверц бе спрян от вратаря Алисон, а капитанът Мартин Йодегор удари напречната греда.

До почивката имаше още напрежение пред стража на Ливърпул, преди мърсисайдци да отвърнат с греда на Трент Александър-Арнолд.

Гостите бяха по-активни през втората част. В 77' Аарън Рамсдейл отрази блестящо изстрел на Диас, а при последвалия корнер резервата Диого Жота уцели греда.

Ливърпул излезе напред в резултата в 80' след автогол на Кивиор. В продължението точка на спора сложи Диас, оползотворявайки подаване на Жота.