Ливърпул мина през новак, Салах спази традицията

Първи мач и дебютна победа след ерата „Клоп“

AFP

Ливърпул започна сезона във Висшата лига с успех с 2:0 като гост на новака Ипсуич. В герой за мърсисайдци се превърна Мохамед Салах, който блесна с гол и асистенция, спазвайки традицията си в откриващия кръг.

Победата идва в официалния дебют на Арне Слот начело на Ливърпул - първи мач за "червените" от града на "Бийтълс" след ерата "Клоп".

Двубоят на Портман Роуд, приел среща от елита на английския футбол за първи път от 22 години насам, започна с равностойна игра. Ипсуич неутрализира Ливърпул до почивката, при която фаворитът нямаше точен удар.

През втората част обаче мърсисайдци се събудиха и поведоха в 60' чрез Диого Жота. С асистенцията се отчете Салах. Така египтянинът записа голово участие в първи кръг в осми пореден сезон.

Само 5 минути по-късно звездата на Ливърпул покачи на 2:0. Никой в историята на Висшата лига няма повече от деветте попадения на Салах в откриващи кръгове.

По този начин Ливърпул удължи серията си без поражение в първи кръг на 13 двубоя. В следващия Салах и компания приемат Брентфорд, докато "трактористите" на Киърън МакКена гостуват на шампиона Манчестър Сити.