Ливърпул погледна смело към Топ 4 във Висшата лига

Седем поред за футболистите на Юрген Клоп в английския елит

Ливърпул отново показа, че не се е отказал от мечтата си за Топ 4 във Висшата лига и триумфира за седми пореден път. Футболистите на Юрген Клоп отнесоха Лестър с 3:0 в среща от 36-ия кръг.

На стадион „Кинг Пауър“ мърсисайдци си свършиха работата още през първото полувреме, а във второто затвърдиха превъзходството си. Точни за „червените“ бяха Къртис Джоунс на два пъти и Трент Александър-Арнолд.

Така Ливърпул притисна Манчестър Юнайтед и Нюкасъл до стената, след като скъси изоставането си до точка с двата отбора. Играчите на Клоп заемат петата позиция във временното класиране в английския елит с 65 точки, докато „свраките“ и „червените дяволи“ са съответно трети и четвърти два кръга преди края на сезона, но имат и мач по-малко. „Лисиците пък са на незавидното 19-то място с 30 точки.

На 20 май (събота) мърсисайдци ще бъдат домакини на Астън Вила, а два дни по-късно Лестър ще гостува на Нюкасъл.

Гостите дадоха старт на рецитала си в 33-та минута. Тогава Мохамед Салах Асистира на Къртис Джоунс, като вторият не сгреши. Сценарият се повтори 2 минути по-късно, когато Салах отново изведе Джоунс, който покачи за 2:0.

Всичко в този мач приключи в 71-та минута. За пореден път в ролята на асистент влезе Салах. Египтянинът подаде на Трент Александър-Арнолд, който фиксира класиката.