Ливърпул помете Юнайтед - 7:0!

За първи път в историята тимът от Манчестър пуска 7 гола

Ливърпул направи на пух и прах най-големия си съперник в Англия - Манчестър Юнайтед, помитайки го със 7:0.

На "Анфийлд" четата на Юрген Клоп показа най-доброто, на което е способна в момента и пренаписа историята с рекордна победа в този сблъсък. За първи път в елита на Англия "червените дяволи" допуснаха 7 попадения в един мач.

Първото полувреме не предвещаваше подобен развой.

С първия си точен удар домакините откриха в 43-тата минута, след като Коди Гакпо бе точен в далечния ъгъл - 1:0.

В самото начало на втората част Дарвин Нунес покачи с глава, 3 минути по-късно Гакпо заби втория си гол след асистенция на Мо Салах.

В 66-ата минута и египтянинът вкара. След това Нунес отбеляза още веднъж с глава за 5:0. В 83-тата минута дойде исторически момент за Салах, който бе точен за 6:0 след грешка в защитата на съперника и със своите 129 гола стана реализатор №1 на клуба във Висшата лига, изпреварвайки Роби Фаулър.

Искащите да потънат в земята от срам футболисти на Ерик тен Хаг, трябваше да преглътнат още един горчив хап - в 88-ата минута се разписа и резервата Роберто Фирмино.

ФАКТФАЙЛ
* Ливърпул няма загуба в първенството от пет мача, като спечелиха 4 от тях. Головата разлика е 13:0.
* Тимът на Юрген Клоп надви Манчестър Юнайтед за 4-и път в последните 5 мача между двата тима. Три от успехите бяха съкрушителни: 7:0 (март 2023 г.), 4:0 (април 2022) и 5:0 (октомври 2021).