Ливърпул разкъса Юнайтед в "Театъра на кошмара"

Трагичен Каземиро закопа "червените дяволи"

"Олд Трафорд" вече не е "Театърът на мечтите". Определено не и тази вечер. Най-големият съперник на Манчестър Юнайтед на Острова - Ливърпул, разкъса "червените дяволи" с 3:0.

Мърсисайдци са с три победи от три мача, три "сухи" мрежи и девет точки, с които са равни с Манчестър Сити на върха в класирането.

Домакините от Манчестър играха плахо в защита и в халфовата линия, което позволи на гостите да отнемат бързо топката и да атакуват срещу ограничен брой бранители. Така се стигна и до двата гола през първото полувреме, с които Ливърпул заслужено водеше на почивката.

Головете можеше да бъдат и много повече. Тимът на Арне Слот поведе в 7' с попадение на Трент Александър-Арнолд, който се разписа с топовен шут в наказателното поле след грешка на защитата. Попадението на английския национал обаче бе отменено заради засада.

Ливърпул все пак откри в 35', когато Мохамед Салах получи топката по дясното крило и центрира, а Луис Диас не сгреши от близко разстояние за 1:0. Колумбиецът сам отне топката от защитата на Юнайтед седем минути по-късно и пренесе атаката отново към Салах, който му върна подаването в наказателното поле и Диас вкара за втори път.

Мениджърът на домакините Ерик тен Хаг не успя да промени нищо на почивката дори и със смяната на сгрешилия за головете Каземиро, а Ливърпул бързо стигна до трети гол. Този път точен бе Мохамед Салах, който се възползва от подаване на Доминик Собослай и лошо позициониране на вратаря Андре Онана, за да го преодолее за трети път.