Ливърпул рухна и във Висшата лига

Втора поредна загуба на Анфийлд

Ливърпул рухна у дома и във Висшата лига! Мърсисайдци загубиха с 0:1 от Кристъл Палас в мач от 33-ия кръг.

Поражението е второ поредно за "червените" на Анфийлд, след като през седмицата отстъпиха с 0:3 на италианския Аталанта в четвъртфиналите на Лига Европа.

С грешната стъпка днес Ливърпул е трети във временното класиране със 71 точки. Същия актив има и вторият Арсенал, който приема Астън Вила в своя двубой от кръга. Води шампионът Манчестър Сити със 73 точки.

На Анфийлд Палас поведе в 14' чрез Еберечи Езе, който се възползва от подаване на Тайрик Митчъл.

В 27' напречната греда помогна на "орлите" при удар на Ватару Ендо, а две минути по-късно Луис Диас направи пропуск.

До почивката отлична възможност пропиля и Мохамед Салах, а същото за гостите направи Жан-Филип Матета.

През втората част тимът на Юрген Клоп продължи с пропуските. Дарвин Нуниес, резервата Диого Жота и отново Салах се провалиха.

В крайна сметка Палас стана единственият тим, побеждавал Ливърпул 3 пъти като гост в ерата "Клоп". Германският специалист, за когото настоящият сезон ще бъде последен начело на "червените", допусна загуби от "орлите" на Анфийлд и през 2015 и 2017 г.

В следващия кръг Ливърпул гостува на Фулъм, докато Палас приема Уест Хем в лондонско дерби.