"Ливърпул" възкръсна и спря серията на "Сити"

Гол на Мохамед Салах донесе безценен успех на мърсисайдци

"Ливърпул" победи "Манчестър Сити" с 1:0 у дома в дербито на 11-ия кръг в английската Висша лига. По този начин, въпреки че бе опрян до стената заради проблемите с контузии, отборът на Юрген Клоп спря серията на "гражданите" от 21 поредни мача без загуба в първенството.

В герой за мърсисайдци се превърна Мохамед Салах, който отбеляза единственото попадение в 76'.

Двубоят бе различен от предишните сблъсъци, определяни като "шампионски". Публиката на "Анфийлд" обаче показа обичайния ентусиазъм при такива битки и вдъхнови "Ливърпул" за 13-и пореден мач без поражение у дома срещу "Сити".

Първото полувреме бе равностойно - Диого Жота и Арлинг Холанд пропуснаха по едно положение. На почивката таблото показваше 0:0, което не се бе случвало в 14 от последните 16 домакинства на "Ливърпул".

Гостите пратиха топката в мрежата зад Алисон в 53' чрез Фил Фоудън. Попадението на английския национал обаче беше отменено след намеса на системата за видеоповторения (VAR) заради фал на Холанд срещу Фабиньо в хода на атаката.

Малко повече от четвърт час преди края Мохамед Салах, който вече бе пропуснал сам срещу стража Едерсон, се озова отново очи в очи с него и този път не сбърка - 1:0. Голът е девети за египтянина срещу "Сити".

В оставащите минути напрежението се покачи, а мениджърът на "Ливърпул" Юрген Клоп беше изгонен след бурен протест. Германецът негодуваше заради неотсъдено нарушение на Бернардо Силва срещу Салах.

В крайна сметка домакините удържаха и се изкачиха до осмата позиция с 13 точки, оставяйки "Сити" на втората с 23. Води "Арсенал" с 27. В следващите си шампионатни мачове мърсисайдци приемат "Уест Хем", докато тимът на Пеп Гуардиола е домакин на "Брайтън".