"Ливърпул" засили "Евертън" към изпадане

Мърсисайдци продължават гонитбата с "Манчестър Сити"

Ожесточената битка за титлата в Англия продължава. "Ливърпул" победи с 2:0 "Евертън" в дербито на Мърсисайд и отново е само на точка от лидера "Манчестър Сити".

Головете за успеха на "червените" паднаха след почивката. Те бяха реализирани от Андрю Робъртсън и Дивок Ориги.

С този ценен успех "червените" оставиха градския си съперник в зоната на изпадащите, на две точки от спасителния бряг.

На "Анфийлд" гостите от "Евертън" изглеждаха стабилно, като имаха немалко възможности за гол. Играчите на Франк Лампард играеха компактно и дебнеха своя момент на контраатака.

"Карамелите" имаха претенции за дузпа в 54-ата минута за нарушение на Жоел Матип срещу Антъни Гордън, но исканията им не бяха удовлетворени.

Въпреки сгъстената защита, "Ливърпул" стигна до гол в 62-ата минута и то с първия си точен удар в мача. Мохамед Салах центрира към задната греда и Андрю Робъртсън с глава прониза вратата, пазена от Джордан Пикфорд.

В 85-ата минута домакините сложиха точка на спора с втори гол. Луис Диас засече акробатично центриране от десния фланг, а след ножичният му удар топката отскочи към Дивок Ориги, който с глава оформи крайното 2:0.

С успеха "Ливърпул" събра 79 точки, а шампионът "Манчестър Сити" е първи с 80.