Манчестър Сити попиля Ливърпул след голов рецитал

Селекцията на Хосеп Гуардиола не се отказва от това да гони Арсенал на върха

Манчестър Сити отново демонстрира, че не се е отказал от шампионските си амбиции във Висшата лига, след като изкова четвърти пореден триумф. Селекцията на Хосеп Гуардиола разгроми Ливърпул в дуела на гигантите с 4:1 в мач от 29-ия кръг, който се изигра на „Етихад Стейдиъм“.

Точни за „гражданите“ бяха Хулиян Алварес, Кевин де Бройне, Илкай Гюндоган и Джак Грилийш, докато Мохамед Салах вкара почетното попадение за „червените“. Тимът от Манчестър е втори във временното класиране и има на сметката си 64 точки, доближавайки се на 5 от Арсенал, който продължава да е едноличен лидер, докато футболистите на Юрген Клоп са шести с 42.

На 8 април (събота) Сити ще гостува на Саутхемптън, а четири дни по-рано мърсисайдци ще имат визита на Челси.

Гостите се оказаха лидери в резултата още в 17-та минута. Автор на попадението бе Мохамед Салах, който се разписа след асистенция на Диого Жота.

Домакините не останаха длъжни и 27-та минута се добраха до равенство след пас на към Хулиян Алварес. Последният засече центриране на първия и изравни за 1:1.

„Гражданите“ нанесоха втори удар в 46-та минута, когато Кевин де Бройне покачи в тяхна полза. Белгиецът се превърна в герой, след като получи центриране от Рияд Марез. Защитата на „червените“ рухна 7 минути по-късно, тъй като Илкай Гюндоган направи добавка след пропуск на Алварес.

Грилйш добави името си към голмайсторите в 74-та минута, когато оползотвори подаване на де Бройне и сложи точка на спора.