Манчестър Сити разнищи Арсенал

Селекцията на Хосеп Гуардиола притисна до стената лидера във Висшата лига

Манчестър Сити за пореден път показа, че не се е отказал от мисълта за титлата във Висшата лига. Настоящите шампиони изнесоха лекция на Арсенал след 4-1 в мач от 33-ия кръг.

На „Етихад Стейдиъм“ селекцията на Хосеп Гуардиола не остави съмнения в своето превъзходство и притисна допълнително „артилеристите“ до стената. Точни за „гражданите“ бяха Кевин Де Бройне на два пъти, Арлинг Холанд и Джон Стоунс, докато за гостите почетното попадение вкара Роб Холдинг.

Тимът от Манчестър има на сметката си 73 точки и все още се намират на второто място, а футболистите на Микел Артета продължават да са лидери във временното класиране със 75, но сега ще трябва да треперят още повече за позицията си, тъй като техният преследвач е и с 2 мача по-малко. На 30 април (неделя) Сити ще има визита на Фулъм, докато на 2 май Арсенал ще домакинства на Челси.

Домакините поставиха ударно начало и се оказаха в ролята на лидери още в 7-та минута. Арлинг Холанд даде пас на Кевин де Бройне, който изненада вратаря на гостите.

В края на първото полувреме „гражданите“ удвоиха чрез Джон Стоунс. Той получи пас от белгиеца и вкара с глава.

При подновяването на играта де Бройне отново напомни за себе си. В 54-та минута Холанд асистира, а белгиецът отбеляза и авансът на тима от Манчестър стана класически.

В 86-та минута гостите стигнаха до почетно попадение, след като Роб Холдинг се разписа с мощен шут. Празникът за Сити обаче бе пълен в добавеното време на продължението, когато Холанд също демонстрира головите си възможности и съсипа допълнително настроението на „артилеристите“.