Машина ли? Айнтрахт съсипа Байрен с 5:1

Стряскащ край на серията от 10 победи и 2 равенства

Айнтрахт Франкфурт разгроми с 5:1 шампиона Байерн Мюнхен в мач от 14-ия кръг на Бундеслигата. За баварците това е първо поражение за сезона след серия от десет победи и две равенства.

Омар Мармуш откри резултата в 12-ата минута, а Ерик Дина Ебимбе удвои след половин час игра. Уго Ларсон отбеляза третия гол преди Йозуа Кимих да върне едно попадение малко преди почивката. Ебимбе се разписа за втори път в началото на втората част, а Ансгар Кнауф направи резултата 5:1 в 60-ата минута.

За последен път Байерн допусна пет гола в Бундеслигата отново във Франкфурт през ноември 2019 г. След днешната си загуба тимът на Томас Тухел остана на три точки зад лидера Байер Леверкузен, който утре има тежко гостуване на третия в класирането Щутгарт. Айнтрахт е на седма позиция с 21 точки.