Мелето, за което всички говорят (ВИДЕО)

Футболисти и фенове се биха след дербито на кръга в Турция

Футболното дерби на Турция между Трабзонспор и Фенербахче завърши с едно от най-масовите мелета. Двата тима си спретнаха спектакъл и на терена, но след като феновете прескочиха загражденията на трибуните, мачът се превърна в първа новина и за световните медии.

След 90 минути игра гостите от Фенербахче спечелиха драматично с 3:2. Те поведоха рано, но в последствие Трабзонспор изравни. Победният гол отбеляза Мичи Батшуай в 87-ата минута.

След последния съдийски сигнал бившият футболист на Челси и новите му съотборници се събраха в средата на терена, за да празнуват. Това подразни феновете на домакините и те започнаха един по един да прескачат огражденията.

Стюардите се опитаха да се намесят, но феновете бяха прекалено много. Футболистите на Фенербахче, начело с Батшуай, също се включиха в мелето, за да успеят да се доберат до тунела.

За щастие за сериознопострадали не се съобщава.

Фенербахче е на второ място в класирането в Турция, изоставайки на две точки от лидера Галатасарай. Трабзонспор са трети с над 30 точки изоставане от първия.