Меси подпечата 10-ата титла на ПСЖ

Парижани завършиха 1:1 с "Ланс"

ПСЖ спечели 10-а титла в Лига 1 след 1:1 с "Ланс". Парижкият гранд е недостижим на върха, а голът за подпечатването на триумфа бе дело на Лионел Меси.

ПСЖ се изравни със "Сент Етиен" по брой шампионски титли. Само две от тях (1986 и 1994 г.) са преди идването на катарските собственици през 2011 г.

Домакините се нуждаеха само от точка в мача срещу "Ланс", за да си гарантират спокойно доиграване на сезона.

Те получиха възможност да поведат в 24-ата минута, но изстрел на Неймар от изгодна позиция премина встрани от вратата.

Две минути по-късно Ашраф Хакими нанесе силен удар, но Жан-Люи Лека се отличи с рефлекси.

В 57-ата минута "Ланс" остана с човек по-малко, след като Кевин Дансо получи втори жълт картон.

ПСЖ бързо се възползва от численото си превъзходство и в 68-ата минута Неймар намери Меси, който си спря топката елегантно и се разписа във вратата на "Ланс" за 1:0.

В 79-ата минута парижани имаха претенции за дузпа заради нарушение срещу Килиан Мбапе в наказателното поле, но бялата точка не бе посочена.

Малко преди края на редовното време гостите изненадващо изравниха с хубав удар на Корентен Жан.