Меси спечели в (може би) последната битка с Роналдо

"Пари Сен Жермен" победи "Звездите на Рияд"

Победа за Лионел Меси в мегасблъсъка с Кристиано Роналдо! Световният шампион с Аржентина отбеляза един гол за успеха на "Пари Сен Жермен" с 5:4 срещу "Звездите на Рияд", водени от португалеца, който се разписа два пъти.

В очаквания от целия свят може би последен дуел между двете суперзвезди на световния футбол, радостта беше за Меси.

Именно той даде аванс на ПСЖ в третата минута, след като беше изведен от Неймар. Половин час по-късно Роналдо и вратарят Кейлор Навас се сблъскаха във въздуха и съдията отсъди дузпа за сборния отбор на Рияд, която Кристиано превърна в гол и изравни.

Последните минути на първата част бяха драматични. В 43' Маркиньос отново изведе френския тим напред. Малко след това ПСЖ получи и дузпа, която Неймар изпълни безобразно и пропусна. Това вдъхнови Роналдо за ново попадение в добавеното време, с което резултатът стана 2:2.

След почивката пробив на Килиан Мбапе завърши с пас към Серхио Рамос, който не сбърка отблизо и направи 3:2. "Звездите на Рияд" обаче реагираха светкавично с изравнителен гол на Хюн Су Джан.

В 60' ПСЖ получи втора дузпа, като този път зад топката застана Мбапе и не сбърка, а отборът му поведе отново.

Юго Екитик направи 5:3 в 78', а крайния резултат оформи Андерсон Талиска в даденото от съдията продължение на мача.