"Милан" докосва титлата след успех над "Верона"

"Росонерите" си върнаха първото място два кръга преди крaя

Рожденикът Сандро Тонали приближи "Милан" до титлата в Серия "А", след като вкара два гола за победата с 3:1 срещу "Верона".

Халфът, който днес навърши 22 години, реализира и още едно попадение, но то бе отменено след намеса на ВАР заради засада.

С този успех "росонерите" се върнаха на първото място, като имат аванс от две точки пред големия си съперник "Интер", а до края на шампионата остават още два кръга.

Тонали откри резултата на "Бентегоди" с гол в 16-ата минута, но попадението беше отменено поради засада.

В 38-ата минута "Верона" изненадващо поведе чрез Давиде Фараони, но в края на първото полувреме Тонали все пак се разписа след асистенция на Рафаел Леао.

В 50-ата минута същата комбинация сработи отново и Тонали направи обрата пълен, а резервата Алесандро Флоренци подпечата победата на "Милан" в 87-ата минута с гол за 3:1.