Монреал Имапкт побеждава с гол на национал (ВИДЕО)

Доминик Янков с първо попадение отвъд Океана

Българският национал и бивша звезда на Лудогорец Доминик Янков вкара третото попадение за своя тим Монреал Импакт при победата с 4:2 над Филаделфия Юниън в мач от редовния сезон на футболното първенство на САЩ и Канада.

Янков премина в тима през януари след 5 шампионски сезона в Лудогорец.

За него това е първо попадение с фланелката на Монреал Импакт.

Филаделфия излезе напред в резултата в 29-ата минута, когато Кин Съливан се разписа. Само седем минути по-късно Джоузеф Мартинес изравни, а Хесус Буено отново даде аванс на гостите в 42-рата минута. В 56-ата се стигна до 2:2 след автогол на Джак Елиът.

В 76-ата минута Доминик Янков влезе в игра, заменяйки голмайстора Мартинес, а 13 минути по-късно получи хубав пас от Рахим Едуардс, напредна и с удар по земя към десния ъгъл се разписа за 3:2. Три минути след това Руан оформи крайното 4:2.