Най-лошият червен картон в историята (ВИДЕО)

Деклан Райс и феновете на Арсенал останаха шокирани от решението

Деклан Райс получи най-лошия червен картон в историята, обяви авторитетният британски футболен анализатор Пиърс Морган. Звездата на Арсенал остана шокиран, когато реферът го изгони в сблъсъка с Брайтън (1:1) във Висшата лига.

Английският национал получи съвсем заслужен жълт картон за нарушение през първото полувреме. Няколко минути след почивката главният съдия Крис Кавана го изпрати да си вземе преждевременен душ в съблекалнята.

Райс събори Жоел Велтман в близост до ъгловото флагче. Халфът на Арсенал тръгна към центъра на терена, а футболистът на Брайтън изрита топката в крака на Райс.

Деклан падна на терена и очакваше нидерландският му съперник да бъде санкциониран. Вместо това реферът изуми него и феновете на "Емиратс", като му показа втори жълт картон. Кавана прецени, че той е бил твърде близо до топката, въпреки че тя не бе спряла движението си при опита за изритване напред от Велтман.

"Какво, по дяволите, беше това? Деклан Райс беше изгонен, защото го уцелиха с топката? Най-лошият червен картон, който някога съм виждал", написа Пиърс Морган, който е автор на "Сън" и заклет фен на Арсенал.

Брайтън се възползва от ситуацията и изравни в 58-ата минута чрез Жоао Педро. Арсенал поведе в 38-ата с техничен прехвърлящ удар на Кай Хаверц.