Наполи пак стъпи накриво, феновете побесняха

Дебютант си изкара директен червен картон

Шампионът на Италия Наполи продължава да затъва! Тимът на Валтер Мадзари допусна трета загуба в последните си четири мача, след като отстъпи с 0:3 като гост на Торино в 19-ия кръг на Серия "А".

Домакините поведоха малко преди почивката чрез Антонио Санабрия, а задачата им бе улеснена от дебютанта в редиците на Наполи - Паскуале Мацоки, който получи директен червен картон в 50' - само 4 минути след появата си в игра.

За защитника това е първи червен картон в Калчото, като той идва в 79-ия му мач. Предишният дебютирал с червен картон за Наполи беше Марко Дзамбони - срещу Болоня на 2 ноември 1997 г.

В 52' Никола Влашич покачи на 2:0 за "биковете". Дуван Сапата пък записа втората си асистенция в двубоя.

Точка на спора сложи централният бранител Алесандро Боджорно, който се разписа с глава след корнер в 66'. Феновете на гостите побесняха и започнаха да буйстват, което наложи кратко прекъсване на мача.

В крайна сметка Наполи се свлече до деветата позиция с актив от 28 точки - на 5 от зона "Шампионска лига". Торино е десети с 27 точки.

В следващия кръг Наполи приема Салернитана, докато "Граната" гостува на Дженоа.