"Нюкасъл" спря "Сити" в зрелище

Шампионите с първа грешна стъпка за сезона

"Нюкасъл" и гостуващият шампион на страната "Манчестър Сити" завършиха 3:3 в зрелищен мач от третия кръг в английската Висша лига. "Гражданите" срещнаха сериозен отпор на "Сейнт Джеймсис Парк", където губеха 1:3 в началото на втората част, но успяха да стигнат до изравняване и да притиснат съперника. В крайна сметка обаче вдъхновеният "Нюкасъл" удържа. Така и двата тима продължават без поражение, но Сити допусна първа грешна стъпка през настоящата кампания.

"Сити" поведе след само 4 минути игра - капитанът Илкай Гюндоган комбинира с Бернардо Силва преди да прати топката в мрежата зад Ник Поуп.

Последва силен период за домакините, водени от Алан Сен-Максимен. Французинът асистира на Мигел Алмирон за 1:1 в 28', а 10 по-късно бе в основата на пълния обрат, осъществен от Калъм Уилсън.

"Нюкасъл" покачи на 3:1 в 54' след страхотно изпълнен пряк свободен удар от национала Киърън Трипиър.

Отборът на Пеп Гуардиола отговори бързо. В рамките само на 4 минути - между 60' и 64' Арлинг Холанд и Бернардо Силва направиха резултата 3:3. Впоследствие Холанд пропиля отлична възможност да донесе трите точки на своите.

Домакините бяха на път да усложнят много задачата си в края на срещата. Трипиър бе изгонен с директен червен картон за фал срещу Кевин Де Бройне четвърт час преди изтичането на редовното време. Реферът обаче промени решението си на жълт картон след консултация със системата за видеоповторения (VAR).

С равенството "Сити" е втори със 7 точки - 2 зад перфектния до момента "Арсенал". "Нюкасъл" заема шестата позиция във временното класиране с актив от 5 точки.

В четвъртия кръг шампионите приемат "Кристъл Палас", а "Нюкасъл" гостува на "Уулвърхемптън".