Нощ на рекордите в ПСЖ

Гол №3000 за парижани и асистенция №300 на Меси

ПСЖ победи трудно Брест с 2:1 в късния мач от френската Лига 1. Карлос Солер откри резултата в 37-ата минута, но реакцията на Брест бе моментална и 6 минути по-късно изравниха резултата чрез Франк Онора.

Килиан Мбапе показа магия и донесе успеха на парижани, като това бе трети гол след 90-ата минута в последните 4 мача за тима му.

Мачът бе белязан от редица рекорди. Вторият гол се оказа под №3000 в първия ешалон на френския футбол за ПСЖ.

Още 12 други тима могат да се похвалят с такова постижение, а само Сент Етиен и Марсилия са достигнали до тази бройка за по-малко срещи.

Същото попадение изравни Килиан с Единсон Кавани по отбелязани попадения във Лига 1 – 138. За изработването на положението пряко замесен се оказа Лионел Меси. Световният шампион даде завършващия пас, а това бе негова асистенция №300 на клубно ниво. Постижение, което никой друг футболист в историята не е постигал.

В следващия кръг футболистите на Кристоф Галтие ще премерят сили с Рен, а Брест гостува на Троа.