Нов в ЦСКА закопа отбора си на Голд Къп (ВИДЕО)

Матиас Фаетон пропусна ключова дузпа за Гваделупа

Матиас Фаетон и националният отбор на Гваделупа пропуснаха да се класират за елиминациите на Голд Къп. Едно от новите попълнения на ЦСКА и неговите съотборници допуснаха драматична загуба от Гватемала с 2:3 в мач от последния трети кръг в груповата фаза.

View this post on Instagram

A post shared by Concacaf Gold Cup (@goldcup)

Играчите на Жослен Англома се нуждаеха само от точка, за да намерят място на четвъртфиналите. Фаетон и компания на два пъти поведоха в резултата, но гватемалците не се отказаха и намериха пътя към обрата, за да финишират на първо място със 7 точки. От своя страна най-скъпото попълнение на „червените“ това лято и компания завършиха на третата позиция с 4 точки.

Гваделупа поведе в 27-та минута чрез Андрю Гравилон, но Рубио Рубин  в края на първото полувреме. Фаетон и неговите съотборници нанесоха нов удар в 63-та минута, когато  Анж-Фреди Плюман отбеляза от дузпа за 2:1. Много скоро обаче гватемалците възстановиха равенството с втория гол на Рубин, а в 76-та минута Карлос Мехия сътвори пълен обрат.

Голямата драма настъпи в 88-та минута. Тогава тимът на Гваделупа получи втора дузпа, а зад топката застана именно Фаетон, който получи възможността да го класира в следващия етап. Изпълнението на дузпата се забави заради фен, който нахлу на терена. Фаетон избра да стреля в левия ъгъл на вратата, но стражът на Гватемала Николас Хаген отгатна посоката и спаси, за да сложи точка на спора.

Нападателят на „червените“ финишира турнира с 2 гола. Очаква се той да отпътува веднага за Австрия, за да се присъедини към лагера на „армейците“.