Обиденият Моу оставил брутално послание на играчите

След като бе уволнен от Рома заради слаби резултати

Медиите в Италия разкриват все повече детайли от скандала покрай раздялата на Жозе Моуриньо с Рома.

Специалния бе уволнен от американските собственици на клуба заради слаби резултати, последният от които загуба с 0:1 от кръвния враг Лацио в четвъртфиналите за Купата на страната. Заместникът му - легендата на "вълците" Даниеле Де Роси, веднага записа серия от 4 победи.

Според Il Messaggero, Моуриньо обвинява играчите за решението на ръководството. Той се чувства предаден и вярва, че част от футболистите са се оплаквали на шефовете, допринасяйки за уволнението.

Затова и обиденият Моуриньо оставил в шкафчето на капитана Лоренцо Пелегрини шампионския си пръстен от турнира Лига на конференциите, който заедно спечелиха през сезон 2021/2022.

Към него добавил брутално послание от само 6 думи: "Върнете ми го, когато станете мъже".

Моуриньо бе начело на Рома от 1 юли 2021 г. до 16 януари тази година. Той има 68 победи, 31 равенства и 39 загуби в 138 мача с тима от Вечния град.

Специалния изведе "джалоросите" до триумфа в Лигата на конференциите, както и до финала в Лига Европа през миналага година, загубен след дузпи срещу Севиля.

Бъдещето на Моуриньо остава неясно. 61-годишният португалски треньор е свързван с шампиона на Италия Наполи, този на Испания - Барселона, отбори от Саудитска Арабия, както и със сензационно завръщане в английската Висша лига заради слабата форма на бившия му тим Челси при Маурисио Почетино.