Обрат срещу 10 от Палас качи Ливърпул временно на върха

Преди Астън Вила - Арсенал

Ливърпул победи с 2:1 Кристъл Палас като гост в първи мач от 16-ия кръг на английската Висша лига. Мърсисайдци стигнаха до трите точки с късен обрат, възползвайки се от изгонването на Джордан Аю в 75'.

Така тимът на Юрген Клоп излезе временно на върха с актив от 37 точки - една пред Арсенал, който се сблъсква с Астън Вила по-късно тази вечер. Палас е 14-и с 16 точки.

На Селхърст Парк домакините поведоха в 57' с точно изпълнена дузпа от резервата Жан-Филип Матета, като по този начин той откри головата си сметка в шампионата за сезона.

Четвърт час преди края лондончани останаха с 10 души заради втори жълт картон на Аю, а Ливърпул изравни минута след това чрез Мохамед Салах.

Египтянинът се разписа във Висшата лига за 150-и път, а попадението идва в неговия мач №247. По-бързо до кота 150 стигнаха само четирима - Тиери Анри (220), Хари Кейн (218), Серхио Агуеро (217) и Алън Шийрър (212).

Салах стана и едва петият с 200 гола за Ливърпул във всички турнири.

В първата минута от добавеното време появлият се като смяна Харви Елиът донесе победата за "червените" от града на "Бийтълс", оползотворявайки подаване на Салах.

В крайна сметка Ливърпул удължи на 15 двубоя серията си без загуба от Палас, включваща 2 равенства и 13 победи.

В следващия кръг мърсисайдци приемат Манчестър Юнайтед в дербито, докато на "орлите" предстои нов тежък мач - визита на шампиона Манчестър Сити.