От 0:2 до 3:2: Юнайтед сътвори коледно чудо

„Червените дяволи“ възкръснаха след почивката срещу Астън Вила

Коледно чудо! Манчестър Юнайтед победи с 3:2 гостуващия Астън Вила след знаменит обрат в двубой от 19-ия кръг на английската Висша лига.

"Червените дяволи" губеха с 0:2 до почивката, но направиха страхотно второ полувреме и сложиха край на серията си от 3 мача без шампионатен успех. Същевременно "виланите" прекъснаха своята от 11 срещи без загуба.

Бирмингамци започнаха по-добре на Олд Трафорд. Тимът на Унай Емери поведе в 21', когато капитанът Джон Макгин центрира от пряк свободен удар, топката мина през купа от играчи и се оплете в мрежата зад вратаря Андре Онана.

Само 5 минути по-късно отбраната на "червените дяволи" изгледа как при корнер Клеман Лангле свали към непокрития Леандер Дендонкер, който подложи крак за 2:0 в полза на Вила.

Юнайтед обаче показа друго лице след почивката. Още в началото на втората част Алехандро Гарначо беше точен, но реферът Крейг Поусън не призна гола заради засада след консултация със системата за видеоповторения (VAR). В 59' Гарначо все пак намали изоставането на 20-кратните шампиони.

"Червените дяволи" изравниха в 71' с второто попадение на Гарначо за вечерта.

В 82' Расмус Ойлун прати в екстаз феновете на домакините, след като реализира първото си попадение във Висшата лига, оформяйки обрата. Той е под №14 за "червените дяволи" във Висшата лига при изоставане от поне 2 гола.

С трите точки Юнайтед събра 31 на шестото място, докато Вила заема третата позиция с 39.

По-рано днес Ливърпул се изкачи на върха благодарение на успех с 2:0 при визитата си на новака Бърнли. Мърсисайдци имат 42 точки, 2 пред Арсенал, който все още не е изиграл своя мач от кръга - домакинство на друг лондонски отбор - Уест Хем.