Приятел на Божинов даде мощен старт на "Ювентус"

Влахович вкара два гола на "Сасуоло"

"Ювентус" полетя на старта на Серия "А". В първия кръг Старата госпожа". записа класическа победа с 3:0 в домакинството си на "Сасуоло".

Новата звезда на торинци Анхел Ди Мария показа класа, откривайки резултата в 26-ата минута. Другите две попадения пък реализира таранът Душан Влахович в 43-тата минута от дузпа и в 51-вата минута, като за втория гол асистенцията дойде отново от Ди Мария.

Любопитното е, че само преди дни сърбинът надъха своя добър приятел Валери Божинов и "Септември" за успех над ЦСКА. Новакът в Първа лига обаче отстъпи на "Армията" с 0:1.

По-рано днес феновете във Верона се насладиха на голово шоу. Домакините загубиха с 2:5 от "Наполи". Южняците доминираха тотално през първото полувреме, но първият гол падна в тяхната врата. Отбеляза го Кевин Лазаня. Неаполитанците обърнаха още преди почивката с попадения на дебютанта в Серия "А" грузинеца Квича Квартскхелия и на Виктор Осимен.

Тома Анри изравни за 2:2 веднага след подновяването на играта. Желински, Лоботка и Политано се погрижиха "Наполи" да започне новия сезон в италианския елит с убедителна победа като гост и записаха имената си сред голмайсторите.

За първи път в историята си играчите на Лучано Спалети откриват кампанията, отбелязвайки повече от 4 попадения.