Работа и честност: Мъри пак гази с Гьозтепе (ВИДЕО)

Тимът на българския треньор се изкачи на трето място и мечтае за промоция

Девизът на Станимир Стоилов-Мъри, познат от престоя му в Левски - Работа и честност, вече започва да дава плодове и в новия му отбор. Гьозтепе разгроми с 3:0 гостуващия Гиресунспор в мач от 14-ия кръг на турската втора дивизия. При дебюта на треньора миналия уикенд тимът спечели с 2:0 срещу Тузласпор.

Благодарение на двата успеха Гьоз Гьоз се изкачи трето място във временното класиране с 26 точки - само на три зад втория Коджаелиспор. Първите два отбора получават директна промоция в Суперлигата. А това е и голямата цел през Гьозтепе с новия си собственик "Юнайтед Груп".

Футболистите на Стоилов наложиха тотална доминация на терена. Ударите бяха 23:3, а точните - 8:2.

Домакините излязоха напред в резултата в 23-ата минута, след като Кенет Обина Мама оползотвори асистенция на Билал Месауди. В 56-ата минута Фарук Джан Генч си вкара автогол. Гьозтепе оформи крайното 3:0 след повторение на комбинацията от първия гол.