"Реал" Мадрид започна с обрат защитата на титлата

Победа срещу "Алмерия"

"Реал" Мадрид започна с обрат защитата на титлата си. Кралския клуб спечели с 2:1 гостуването си на "Алмерия" в мач от първия кръг на Ла Лига.

Ларджи Рамазани откри резултата в 6-ата минута. 21-годишният белгийски нападател бе изведен в чиста позиция, напредна и стреля покрай Куртоа.

Воденият от Карло Анчелоти тим веднага вдигна оборотите и атаките пред вратата на домакините следваха една след друга. В края на първата част изравнително попадение на Лукас Васкес бе отменено заради засада.

След подновяването на играта на терена за "Реал" се появиха Лука Модрич и Еден Азар. В 61-ата минута Белия балет най-после изравни. Винисуис преодоля няколко защитници в наказателното поле, но бе блокиран, след което топката стигна до Лукас Васкес и той се разписа за 1:1.

В 74-ата минута Давид Алаба влезе от резервната скамейка и вкара още с първото си докосване.

"Алмерия" можеше да изравни шест минути преди края. Топката стигна до Куро Санчес в наказателното поле, но той стреля право в Куртоа.