Реал разпиля Барселона и грабна Суперкупата на Испания (ВИДЕО)

Кралският клуб спечели трофея за 13-ти път

Реал Мадрид е новият супершампион на Испания! Кралският клуб детронира Барселона, след като разгроми каталунците с 4:1 във финалното Ел Класико. Дербито се игра пред 25 000 зрители в саудитската столица Рияд.

Играч на мача тази вечер стана Винисиус Жуниор, който реализира хеттрик още преди почивката, като беше точен в 7', 10', и 39' (дузпа). Това за последно направи чилийската легенда и близък приятел на Христо Стоичков - Иван Саморано, при 5:0 през 1995 г.

Четвъртия гол за "Лос Меренгес" вкара Родриго в 64'. Той е 11-ти за него от началото на кампанията.

Единственото попадение за Барселона бе дело на Роберт Левандовски в 33'. Със своите 35 години и 146 дни таранът е най-възрастният голмайстор в историята на Ел Класико.

Тази вечер Барселона завърши сблъсъка с 10 души заради втори жълт картон на Роналдо Араухо в 71'.

Триумфът е под №13 за кралския клуб, който се наближава само на един от Барселона. За "блаугранас" пък поражението в спора за трофея е 12-то.

Суперкупата се проведе в Саудитска Арабия за четвърти път, като за пети пореден форматът ѝ е с финална четворка.