"Реал" наказа "Юве" пред 93 702 зрители в Пасадена

Италианците не отправиха нито един точен удар във вратата на съперника за цял мач

"Реал" Мадрид победи с 2:0 "Ювентус" в последната си контрола от американското турне. Карим Бензема откри от дузпа, а Марко Асенсио добави още едно попадение за успеха на испанския тим пред 93 702 зрители на “Роуз Боул Стейдиъм” в Пасадена, Калифорния.

В 12-ата минута Леонардо Бонучи стреля директно от пряк свободен удар, но топката нацели напречната греда и излезе в аут. Седем по-късно Винисиус бе повален в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Карим Бензема не трепна - 1:0. Второто попадение за "белия балет" падна в 69-ата минута, когато резервата Хесус Вайехо видя непокрития Марко Асенсио, който необезпокояван прати топката във вратата за 2:0.

Италианците не отправиха нито един точен удар във вратата на съперника за целия мач. През лятото двама нападатели напуснаха тима - Алваро Мората и Пауло Дибала.

За "Реал" предстои двубой за Суперкупата на Европа срещу "Айнтрахт" Франкфурт на 10 август, а "Ювентус" завършва контролите с мач срещу "Атлетико" Мадрид на 7 август.