Резерва прати "Ла Роха" на финал в Лига на нациите

Испания удари Италия в края

Испания надви с 2:1 Италия и се класира за финала в турнира Лига на нациите, където ще се изправи срещу Хърватия в неделя. В герой за "Ла Роха" тази вечер се превърна влезлият като резерва Хоселу, реализирал победното попадение две минути преди края.

Опитният нападател се появи на терена в 83', а само 5 минути по-късно се измъкна от засадата и прати топката в мрежата на "адзурите". Тя попадна на пътя му след рикошет при изстрел на Родри.

На ст. Де Гролс Весте в Енсшеде (Нидерландия), иберийците бяха по-активни в началните минути и поведоха още в 3' чрез Йереми Пино, който се възползва от грешка на Леонардо Бонучи.

Селекцията на Роберто Манчини обаче отвърна бързо на удара - Чиро Имобиле изравни в 11' от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Робин Льо Норман.

Впоследствие гол на Давиде Фратези за "Скуадрата" беше отменен заради засада след намеса на VAR. За Испания два пропуска направи Алваро Мората, а удар на Микел Мерино бе отразен от стража Джанлуиджи Донарума.

Италианците имаха една добра възможност, при която Фратези беше спрян от Унай Симон в 65', преди съперникът да дочака своя миг чрез ветерана Хоселу.