Рома не убеди, но сломи новак

Едва втора шампионатна победа за тима на Моуриньо

AP

Отборът на Рома не убеди, но взе глътка въздух! Римските "вълци" победиха с 2:0 новака Фрозиноне у дома в среща от седмия кръг на италианската Серия "А".

Победата е едва втора за селекцията на Жозе Моуриньо, който прави най-слабия старт на сезон в треньорската си кариера. С трите точки "джалоросите" са 12-и с актив от 8, докато Фрозиноне е 10-и с 9.

Снимка: AP

На Стадио Олимпико, тимът на Специалния излезе мотивиран да се реваншира на тифозите си за шокиращия разгром с 1:4 от Дженоа през седмицата. Тогава Рома инкасира толкова попадения срещу новак за първи път от февруари 2012 г.

"Вълците" откриха резултата в 21' чрез Ромелу Лукаку, който се възползва от елегантно подаване на Пауло Дибала. За белгийския таран голът е четвърти във всички турнири през настоящата кампания.

Снимка: AP

Фрозиноне, с бившия наставник на Рома Еузебио Ди Франческо начело, обаче не се притесни. Последваха пропуски на Марвин Чуни и Лука Мацители, преди вратарят Стефано Турати да спре Лукаку.

През втората част стражът на гостите отрази и изстрел на Едоардо Бове, както и удар с глава на влезлия като резерва Расмус Кристенсен.

Снимка: AP

Стигна се до 83', когато капитанът на Рома Лоренцо Пелегрини сложи точка на спора. Астистенцията отново бе на Дибала.

Така Рома сложи край на серията на Фрозиноне от 5 мача без поражение в Серия "А". В следващия кръг "джалоросите" гостуват на Каляри, а Фрозиноне приема Верона.