Рома падна от последния, червен картон за Специалния (ВИДЕО)

Първа победа за новака Кремонезе от началото на сезона в Серия „А“

Шокираща загуба за Рома в Серия "А"! Римските "вълци" отстъпиха с 1:2 при гостуването си на последния Кремонезе в мач от 24-ия кръг на италианския шампионат. Кошмарната вечер за "джалоросите" допълни червеният картон на Жозе Моуриньо - трети за Специалния през кампанията.

Успехът е първи за новака Кремонезе от началото на сезона, а с него тимът избегна антирекорд в 93-годишната история на Серия "А".

На ст. Джовани Дзини, Кремонезе поведе в 17' чрез Франк Тсаджут, който отбеляза с воле от границата на наказателното поле. Юношата на Милан е бил едва на 3 години през март 1966-а, когато Кремонезе за последно бе спечелил мач в италианския елит, преди да навлезе в поредица от 30 без победа.

До почивката "гриджоросите" се бранеха умело и лимитираха Рома до пряк свободен удар на Пауло Дибала, чийто изстрел не намери очертанията на вратата.

Гостите се нуждаеха от треньора си Моуриньо повече от всякога, но португалецът беше изгонен в началото на втората част заради скандал с четвъртия съдия. Без него римските "вълци" бяха безидейни, обаче стигнаха до изравняване в 71' чрез Леонардо Спинацола. Защитата на домакините не се справи с изритана топка от Джанлука Манчини, съотборникът му овладя и не сбърка - 1:1.

Кремонезе намери как отново да шокира Рома, както направи в началото на месеца, елиминирайки "джалоросите" с 2:1 насред Олимпико в четвъртфиналите за Купата на Италия.

В 83' резервата Даниел Чофани се разписа от дузпа, отсъдена за фал на стража Руи Патрисио срещу бившия играч на "вълците" Феликс Афена-Гиан.

Така Кремонезе изплува от дъното и вече заема предпоследното 19-о място с актив от 12 точки - на 8 от намиращия се точно над зоната на изпадащите тим на Специя. Същевременно Рома понесе тежък удар в битката за Топ 4. Столичани остават пети с 44 точки.

В следващия кръг "вълците" приемат Ювентус, докато Кремонезе е гост на Сасуоло.