Рожденикът Левандовски се развихри с два гола за победа на "Барса"

Каталунците се справиха без проблеми с "Реал Сосиедад"

Роберт Левандовски отбеляза два гола при победата на "Барселона" с 4:1 като гост на "Реал Сосиедад" в среща от втория кръг на Ла Лига.

Ансу Фати, който се възстанови след поредица от операции на коляното през последните две години, влезе от резервната скамейка през второто полувреме и се отличи с гол и две асистенции.

Това е първа победа за каталунците за новия сезон, а Левандовски отбеляза по страхотен начин рождения си ден.

Полският нападател откри резултата още в първата минута след отличен пас на Алехандро Балде в наказателното поле. Александър Исак изравни пет минути по-късно след асистенция на Давид Силва.

Фати асистира на Усман Дембеле с брилянтен пас с пета в 66-ата минута за 2:1. След това Фати подаде и на Левандовски за третия гол. Полският нападател върна услугата в 79-ата минута, когато младокът реализира четвъртия гол за "Барселона".

Със спечелените три точки каталунците се изкачиха на пето място в класирането, а "Реал Сосиедад" е десети с 3 точки.