"Сити" и "Ливърпул" не се победиха в спиращо дъха дерби

2:2 на "Етихад", "гражданите" остават на върха

"Манчестър Сити" и "Ливърпул" не се победиха в дългоочакваната битка за върха в английската Висша лига! Двата тима направиха зрелищно 2:2 в дербито от 32-ия кръг. Така разликата от 1 точка в полза на тима на Пеп Гуардиола се запази: 74 срещу 73.

На "Етихад Стейдиъм" "Сити" поведе още в 6', когато Кевин Де Бройне стреля от дистанция, топката се отклони от Жоел Матип и влетя в мрежата зад Алисон. Попадението е шесто за белгийския плеймейкър в последните 6 мача, като той се разписва в четвърти пореден двубой за първи път откакто носи небесносиния екип.

"Ливърпул" изравни в 13' чрез Диого Жота. Подаването бе на Трент Александър-Арнолд, за когото това е рекордна 44-а асистенция във Висшата лига от началото на сезон 2018/2019. Английският национал има такава срещу всички 19 настоящи елитни тима.

Габриел Жезус отново изведе "гражданите" напред в 37', възползвайки се от подаване на Жоао Кансело, но "Ливърпул" изравни малко след почивката с гол на Садио Мане.

В 63' попадение на Рахийм Стърлинг от "Сити" беше отменено заради засада след намеса на системата за видеоповторения (VAR).

В добавеното време влезлият като резерва Рияд Марез можеше да донесе трите точки за домакините. Алжирецът беше изведен брилянтно от Де Бройне, но не успя да намери очертанията на вратата.

Така за първи път през сезона "Сити" не спечели, въпреки че откри резултата. Предишните 22 случая завършиха с три точки за клуба от Манчестър. "Ливърпул" пък продължава да няма шампионатен успех на "Етихад" откакто Пеп Гуардиола е начело на "гражданите". За последно мърсисайдци сразиха "Сити" при гостуване в лигата на 21 ноември 2015 г. - 4:1.

В следващия кръг "Сити" приема "Брайтън", докато на "Ливърпул" предстои дерби с "Манчестър Юнайтед" на "Анфийлд".