Сити прекъсна головата суша и изхвърли Тотнъм от ФА Къп

Тимът на Пеп Гуардиола сломи „шпорите“ в края

Манчестър Сити се класира за осминафиналите на ФА Къп, след като победи Тотнъм с 1:0 като гост. "Гражданите" - носители на трофея, стигнаха до успеха с късно попадение на Нейтън Аке.

Така Сити сложи край на головата си суша на Тотнъм Хотспър Стейдиъм, която продължи 5 мача. Аке бе точен със 102-ия удар към вратата на "шпорите" в последните 6 сблъсъка между двата тима в Лондон.

Тази вечер "гражданите" доминираха преди почивката. Тотнъм се оттегли за нея без отправен изстрел. "Шпорите" направиха това в домакинство за първи път от февруари 2020 г. насам - също срещу Сити, като тогава спечелиха с 2:0.

Днес обаче съотношението на силите не се промени и през втората част. Само пропуските на гостите запазваха нулевото равенство.

Стигна се до 88', когато Аке прати топката в мрежата на Тотнъм след корнер. Домакините имаха претенции за фал на Рубен Диаш срещу вратаря Гийермо Викарио, но те бяха отхвърлени.

В другия елитен двубой тази вечер Челси и Астън Вила направиха 0:0 на Стамфорд Бридж в Лондон и предстои преиграване в Бирмингам.