Слаб старт за "Барселона" в Ла Лига

Дори Левандовски не помогна на каталунците

Грешна стъпка за "Барселона" още на старта на испанската Ла Лига. Каталунците завършиха наравно 0:0 у дома срещу "Райо Валекано". Тимът на Шави Ернандес, който бе подсилен с куп нови играчи, а в това число и Робърт Левандовски, създаде доста положения, но не успя да стигне до гол.

В добавеното време на срещата Серхио Бускетс бе изгонен, след като получи втори жълт картон за нарушение срещу Радамел Фалкао.

През първото полувреме "Барса" контролираше събитията на терена, но липсваше точност в завършващата фаза. Положения пропиляха Левандовски, Рафиня и Дембеле.

През второто полувреме "Барселона" трудно достигаше до чисти възможности за гол. Левандовски бе близо до откриване на резултата в 82-ата минута, когато Де Йонг открадна топката пред наказателното поле на съперник и намери поляка, но той стреля покрай гредата.

Малко преди края Кесие прати топката в мрежата, но бе в положение на засада. В добавеното време Бускетс получи втори жълт картон за нарушение срещу Фалкао. Малко след това 36-годишният колумбийски нападател се разписа, но попадението не бе зачетено поради засада.