Спасителят Роналдо ознаменува мач №200 за Португалия

Нападателят за пореден път влезе в ролята на герой за състава на Роберто Мартинес

Португалия продължава да няма спиране от началото на квалификациите за Европейското първенство в Германия догодина. Селекцията на Роберто Мартинес излъга Исландия с 1:0 в мач от четвъртия кръг в група J.

Насред Рейкявик в ролята на герой влезе Кристиано Роналдо, който ознаменува с мач №200 с екипа на португалците. Нападателят реализира победния гол в рекордната за него среща. Преди двубоя футболистът на Ал Насър бе награден със специален плакет по случай постижението.

По този начин „мореплавателите“ могат да се похвалят с пълен актив от 4 победи и 16 точки, което ги оставя на върха във временното класиране в потока, а исландците са на незавидната пета позиция с 3 точки. На 8 септември португалският тим ще има визита на Словакия, докато исландския отбор ще гостува на Люксембург.

Капитанът на португалците изчака своя момент края на мача. В 89-та минута Роналдо бе намерен отблизо и засече топката, за да разплаче домакините. Ситуацията беше прегледана с помощта на ВАР за засада, но такава нямаше.

За звездата това бе попадение №123 с националната фланелка.