Стоичков подари "Златната топка" на Папата

Легендарният българин смая света на футбола с изявите си в Мача на мира

Христо Стоичков подари копие от "Златната топка" на Папа Франциск, а след това смая света на футбола с иявите си в Мача на мира, бе организиран именно от Негово светейшество.

Камата игра с №9 за отбора на "белите" заедно с великани като Роналдиньо, Ерик Абидал, Пабло Забалета, Иван Ракитич, Шота Арвеладзе. Те се изправиха срещу "сините", където личаха имената най-вече на италиански легенди като Антонио Ди Натале, Винченцо Якуинта и други.

Двубоят беше в чест на легендата Диего Армандо Марадона, който напусна този свят през ноември миналата година. Участие в шоуто на "Стадио Олимпико" взеха две от децата на Дон Диего.

Стоичков впечатли с пробивите си по необичайния за бляскавата му кариера десен фланг, като направи две асистенци и имаше ключова роля за още едно попадение.

Резултатът беше открит в деветата минута, когато Стоичков получи дълъг пас и свали с глава към Шота Арвеладзе, за да може грузинецът да вкара от лесна позиция. В 14-ата Антонио Ди Натале изравни резултата, след като Гьокхан Инлер отне топката от притивников играч и му подаде.

В 17-ата минута Стоичков отново имаше ключова роля за гол на своите, като даде пас с пета към Мхитарян, който пък подаде на Уго Алмейда, за да може португалецът да вкара на празна врата - 2:1. Фантастичната игра на Камата продължи, а в 21-ата минута той направи втора асистенция, пускайки топката между трима играчи на съперника за втори гол на Арвеладзе.

Сините намалиха резултата на 2:3 в 24-ата минута, когато след центриране от корнер Якуинта успя да преодолее Роман Вайденфелер. В началото на второто полувреме влезлият в игра Андий Воронин вкара два бързи гола, за да обърне резултата - 4:3 за сините.

"С голяма голяма радост подарих на папа Франциск копие от моята Златна топка! Бяхме при него, играхме за мира по света във Вечния град! Цар Футбол е най-добрият посланик за мирен свят", написа Стоичков в социалните мрежи.