Страхотен гол приближи Роналдо до безсмъртието

Разгромна първа победа за Ал Насър за сезона

Страхотно изпълнение на пряк свободен удар приближи Кристиано Роналдо до безсмъртието - кариерен гол №900!

Суперзвездата изведе Ал Насър до разгромен първи успех от началото на сезона в саудитския шампионат. "Жълто-сините" победиха с 4:1 Ал Файха като гости в двубой от втория кръг.

38-годишният Роналдо асистира на Андерсон Талиска в 5', преди да покачи на 2:0 в добавеното време на първата част с 64-ия си гол от пряк свободен удар.

Попадението е 899-о за петкратния носител на "Златната топка", който е лидер във вечната реализаторска листа. Зад него са Лионел Меси (838), Пеле (762), Ромарио (755), Ференц Пушкаш (724) и Йосеф Бицан (722).

След почивката Марцело Брозович покачи на 3:0 в 85'. До края домакините намалиха изоставането си чрез Фешън Сакала в 87', а Талиска оформи разгрома в 90+5'.

Така Ал Насър събра 4 точки и се изкачи до второто място във временното класиране. Ал Файха е предпоследен без актив.