Така се става шампион: Арсенал се спаси по чудо в Лутън (ВИДЕО)

Деклан Райс донесе трите точки на "артилеристите" в края

Арсенал постигна четвърта поредна победа, след като удари Лутън като гост с 4:3.

Това е първи триумф на "артилеристите" срещу този съперник на техен терен след 40-годишна пауза, като той бе постигнат с гол на Деклан Райс в седмата минута на добавеното време.

По-рано тимът на Артета поведе на два пъти чрез Мартинели и Габриел Жезус, Лутън изравни чрез Ошо и Адебайо, а Баркли в 57' изведе домакините напред за първи път с 3:2. Хаверц изравни и когато всички очакваха двата отбора да спечелят по една точка, Райс се погрижи лондончани да спечелят.

Това е четвърти триумф на Арсенал с гол в последните секунди този сезон - срещу Юнайтед в 96' и 101', срещу Сити в 86' и срещу Брентфорд в 89'.

Дори срещу Челси тимът спечели точка след пасив от 0:2 с изравнителен гол в 84'.

Арсенал е на върха в класирането с 36 точки. Втори е Ливърпул с 31, а трети - актуалният шампион Манчестър Сити с 30.