Тийнейджър измъкна Реал от загуба в мадридското дерби

Атлетико игра с 10 души повече от половин час

Реал и Атлетико направиха 1:1 в 232-ото дерби на Мадрид! Двубоят от 23-ия кръг на испанската Примера дивисион очаквано предложи много битка, а Атлетико игра с човек по-малко от 64', когато Анхел Кореа беше изгонен за удар без топка срещу Антонио Рюдигер.

На Сантиаго Бернабеу, гостите имаха претенции за дузпа още в шестата минута, но те бяха отхвърлени от главния съдия Хесус Хил Мансано. Малко преди изтичането на половин час игра Яник Ферейра Караско беше близо до гол от корнер, като защитник на кралския клуб изчисти в последния момент.

Реал бе по-агресивният отбор през втората част, но трудно стигаше до положения. Вместо това Атлетико, макар че бе останал с 10 души, откри резултата в 78' чрез Хосе Хименес.

Последва натиск на Реал, който намери своя неочакван герой. 18-годишният Алваро Родригес изравни в 85' в дебюта си на Бернабеу. Така уругвайският талант стана най-младият голмайстор за "Лос Бланкос" в дербито през 21-ви век.

Със своите 18 години и 226 дни той подобри постижението на Гонсало Игуаин от 2007 г., когато Ел Пипита се разписа срещу "дюшекчиите" на 19 години и 76 дни.

Равенството тази вечер беше самоубийствено и за двата мадридски гранда. След него Реал е втори - на 7 точки зад лидера Барселона, но каталунците са с мач по-малко. Атлетико не се възползва от грешната стъпка на Реал Сосиедад - поражение с 0:1 от Валенсия, и остава на четвъртата позиция с 42 точки.

В 24-ия кръг Реал гостува на петия Бетис, докато Атлетико приема Севиля.